منو

موضوع پرسش شما چیست؟

موضوع موردنظرتان را جستجو کرده یا از دسته‌بندی زیر انتخاب کنید

بازگشت
چطور و در چه شرایطی میتوانم کالای خود را بازگردانم؟

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های ثانیه ها بوده است و ثانیه ها در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

101460415 copy

101469185 scaled

 

برای مرجوع کردن کالای خود می توانید به شیوه زیر اقدام کنید و جهت تحویل کالای خود حتما از قبل با مرکز تماس هماهنگ کنید.

– از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

– بسته خود را به آدرس زیر ارسال کنید.

استان اصفهان – شهر اصفهان – خیابان هاتف – مقابل پمپ بنزین – مجتمع تجاری نور، طبقه پایین   –  کد پستی: 8155618554

پرتکرارترین پرسش‌ها

شما میتوانید تنها کالاهایی که درسایت موجود هستند و قیمت دارند را خریداری کنید ، در صورتی که امکان فروش مجدد کالا را داشته باشیم، در سایت موجود میشود.

مشاهده توضحیات تکمیلی

در صورتی که تا تاریخ انتخابی شما برای ارسال ،کالا آماده ارسال نشود، صبح همان روز پیامکی برای شما جهت اطلاع رسانی تاخیر تحویل سفارش ارسال می شود.

مشاهده توضحیات تکمیلی

سیستم هوشمند ثانیه ها، پس از بررسی حساب کاربری در صورتی که مالک آن مشتری جدید ثانیه ها باشد، امکان استفاده از کد تخفیف خرید اول را ایجاد می کند و در سایر موارد به کاربر متن زیر اعلام می شود: کد تخفیف وارد شده، تنها برای کاربران جدید قابل استفاده است و طبق بررسی […]

مشاهده توضحیات تکمیلی

مشتریان عادی تا 7 روز پس از تحویل کالا، می توانند با مراجعه به حساب کاربری خود و یا از طریق پشتیبانی درخواست مرجوعی را ثبت کنند. توجه داشته باشید مرجوع کالا تنها در صورتی که پلمپ کالا باز نشده باشد امکان پذیر است.

مشاهده توضحیات تکمیلی

اگر کالایی از سفارشتان را تحویل نگرفته اید، باید حداکثر طی 24 ساعت از زمان دریافت سفارش، از طریق تماس به ما اطلاع داده شود تا امکان پیگیری وجود داشته باشد. در صورتی که بیش از 24 ساعت گذشته باشد، ثانیه ها مسئولیتی در قبال این مورد نخواهد داشت.

مشاهده توضحیات تکمیلی

کاربر گرامی، لطفاً در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهامی، پیش از ارسال ایمیل یا تماس تلفنی با ثانیه ها، بخش پرسش‏های متداول را ملاحظه فرمایید و در صورتی که پاسخ خود را نیافتید، با ما تماس بگیرید.

مشاهده توضحیات تکمیلی

وارد سایت ثانیه ها شوید. روی گزینه سفارش‌های من کلیک کنید. در این قسمت با کلیک روی جزییات می‌توانید سفارش خود را ببینید. می‌توانید در این قسمت روند آماده‌سازی و مراحل ارسال سفارش خود را پیگیری کنید.

مشاهده توضحیات تکمیلی

ثانیه ها برای افزایش سرعت پاسخ گویی به مشتریان با دریافت کد سفارش یا همان کد “شناسه سفارش “ این امکان رو ایجاد کرده که بتونید در زمان کمتری به نتیجه مورد نظر خود برسید.

مشاهده توضحیات تکمیلی

در حال حاضر تنها در صورتی که ساکن اصفهان باشید، میتوانید در هنگام ثبت سفارش، گزینه مراجعه و دریافت حضوری را انتخاب نمائید.

مشاهده توضحیات تکمیلی

در وب‌سایت روی گزینه “ورود ثبت نام” کلیک کنید. می‌توانید با استفاده از شماره موبایل، ثبت‌نام خود را انجام دهید. (کد فعال‌سازی برایتان پیامک می‌شود.) بعد از وارد کردن کد فعال‌سازی، ثبت‌نام انجام می‌شود. سپس روی گزینه تکمیل اطلاعات، کلیک و اطلاعات خود را تکمیل کنید.   1. در وب سایت روی گزینه “ورود ثبت […]

مشاهده توضحیات تکمیلی
کالا هایی که دیده اید !
فیلتر بر اساس شهر محصول
ثانیه ها
فیلتر بر اساس شهر محصول
تماس با ما
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0
empty-cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر مراجعه نمایید.
ثانیه ها